ikona

WYSTAWA 4photo

0

Tym razem serdecznie zapraszamy do Będzina gdzie 50% grupy 4photo tj. Wojciech Skórka i Tomasz Malkowski zaprezentują swoją wystawę fotografii „DALEKO OD DOMU”.  Prezentowany materiał to zbiór niezapomnianych dalekich miejsc z ostatnich  kilku lat. Będzie można zobaczyć urokliwe zakątki Hiszpani, Włoch, Turcji, Francji, Izraela i wielu innych. Na wernisaż wystawy zapraszamy 4 września 2014 na godzinę 18.00 do Pałacu Mieroszewskich w Będzinie (ul. Świerczewskiego 15).

Pozdrawiamy Zespół 4photo

Plakat_fotografie 800x60

 

 

MK CPM1

Mariusz Kubielas w Cafe pod Migawką

0

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w Cafe pod Migawką. Tym razem naszym gościem będzie wybitna osobowość Mariusz Kubielas.

Mariusz Kubielas, urodzony 26 maja 1953 roku w Żywcu, Ze sztuką, w tym z fotografią miał wczesny kontakt dzięki klimatowi jaki panował w jego domu rodzinnym. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu kontynuował naukę na dwuletnim studium geodezyjnym w Krakowie. Tam zetknął się z fotogrametrią i fotografią techniczną a po rozpoczęciu pracy w Wojewódzkim Biurze Geodezji w Żywcu pracował początkowo jako geodeta, a później pełnił obowiązki na stanowisku fototechnik-specjalista.
Równolegle rozwijał swą pasję w dziedzinie fotografii twórczej działając intensywnie w sekcji fotograficzno-filmowej klubu „Śrubka” w Żywcu Sporyszu. Tam też uzyskał stopień instruktora fotografii. Od 1978 do połowy lat `80-tych prowadził własny zakład fotograficzny. W latach `90-tych był współwłaścicielem firmy reklamowej pracując także jako projektant i fotograf.
W 2003 roku rozpoczął studia w Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze uzyskując dyplom w 2006 roku. Kontynuował naukę na studiach magisterskich w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku malarstwo, specjalność fotografia. Dyplom uzyskał w 2009 roku.
Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Najchętniej zajmuje się fotografią inscenizowaną poruszając tematykę z kręgu literatury i sztuki. Interesują go także inne tematy, takie jak portret, akt czy też martwa natura.
W swoich artystycznych wypowiedziach posługuje się klasycznymi i historycznymi technikami fotograficznymi. Ściśle związany z Polską Szkołą Tradycyjnej Fotografii. Uczestniczy jako wykładowca, konsultant i instruktor w organizowanych przez nią warsztatach. Zajmuje się również pisaniem tekstów o fotografii.
Aparat fotograficzny towarzyszy mu także bez przerwy przy pozostałych, różnorodnych dziedzinach życia tak zawodowych jak i rekreacyjnych – Mariusz Kubielas jest ratownikiem górskim, instruktorem narciarstwa i łucznictwa, uprawia alpinizm.

Tradycyjnie jak co miesiąc zachęcamy do udziału w migawkowym konkursie fotograficznym. Temat wybrany przez naszego gościa to :

POŁĄCZENIE

Hmmmm ja myślicie temat jest łatwy czy trudny??? Zapraszamy do dyskusji.
Do konkursu tradycyjnie można zgłosić tylko jedną fotografię!!!

Nasz gość chętnie zobaczy i omówi inne Wasze prace (poza konkursem) wiec jeśli macie ochotę i nie obawiacie się srogiego oka Mariusza Kubielasa, podzielcie się swoją twórczością.

Na spotkanie zapraszamy 24-go maja 2014 o godzinie 10.00 w siedzibie Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, która znajduje się w pasażu przy Placu Stulecia czyli pod tzw. patelnią (ul. Warszawska 3/20).

 

Z pozdrowieniami

Zespół 4photo

MK CPM1

_MG_0111-1500x2000

Cafe pod Migawką – AKT z Arkadiuszem „Alosha” Branickim

0

Tego jeszcze w „Cafe pod Migawką” nie było! AKT – i to w wydaniu jednego z najlepszych polskich fotografów tego gatunku. Naszym i Waszym gościem w kwietniu będzie Arkadiusz „Alosha” Branicki. Niesamowity, niebywale skromny, a przy tym wszystkim mistrzowsko perfekcyjny. Arkadiusz wprowadzi nas w magiczny świat fotografii ludzkiego ciała. Samouk i minimalista sprzętowy. Swoją przygodę z fotografią rozpoczął od portretu, jednakże ostatecznie skupił się na akcie, którym zajmuje się od 2007 roku.  Zrezygnował ze światła dziennego na rzecz oświetlenia studyjnego tworząc pracownie w jednym pomieszczeniu i zaczynając od własnoręcznie konstruowanych lamp. Z upływem lat stworzył swój własny styl będący mieszanką surowego, wręcz ascetycznego aktu klasycznego, z figuratywnym podejściem do ciała ludzkiego. Rezygnuje on przy tym prawie kompletnie z rekwizytów, skupiając się na układzie ciała, geście, próbując w ten sposób skonstruować dynamikę obrazu. W swoich pracach stawia na proste środki, modelując i akcentując światłem różnice i podobieństwa w budowie ludzkiego ciała.

 

Kilkukrotnie wyróżniany na konkursach fotograficznych i w pismach fotograficznych („najlepsze najlepszych” Foto-kurier 2012 i 2013) Zwycięzca konkursu „W ruchu” 2012, II miejsce w konkursie „Metafizyka kobiety”, laur w Lesie Sztuki 2012, trzykrotnie wyróżniony w konkursie FOTO-EROTICA, brązowy medalista tegorocznej edycji FOTOFERIA INTERNATIONAL EXHIBITION, drukowany w pismach fotograficznych i wydawnictwach internetowych. Swoje prace wystawiał m.in. w Wodzisławiu, Wrocławiu, Opolu, Warszawie i Łodzi. W ramach wystaw zbiorowych byli obok niego Tadeusz Rolke, Wacław Wantuch, czy Jacek Poremba. Jednym z większych osiągnięć była wystawa Arkadiusza wraz z aktami realizowany prawie 100 lat temu przez Walerego Stanisława Juliana Ignacego Ostroróg. Od 2 lat prowadzi indywidualne i grupowe warsztaty z fotografami oraz spotkania autorskie propagując akt pozbawiony aspektów erotycznych, a skupiający się na klasycznym podejściu do ciała i dodający kobietom pewności siebie i dumy z bycia kobietą.

 

Portfolio naszego gościa znajdziecie na jego stronie www.fineartnude.pl

 

Jak na każdym poprzednim spotkaniu tak i teraz mamy dla wszystkich migawkowy konkurs! Temat to: „Ciało-zgodność światła i cienia”. Bardzo liczymy na waszą kreatywność. Prośba o przyniesienie wydruków – najlepiej w formacie 20×30.

 

Na spotkanie zapraszamy wyjątkowo ze względu na Święta 26-go kwietnia 2014 o godzinie 10.00 w siedzibie Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, która znajduje się w pasażu przy Placu Stulecia czyli pod tzw. patelnią (ul. Warszawska 3/20).

 

Z pozdrowieniami

Zespół 4photo

 

 

1957926_604491486292314_525227071_o

Cafe pod Migawką z Arkiem Ławrywianiec

0

Tygodnie biegną bardzo szybko i nadszedł czas by zaprosić Was na kolejne spotkanie w Cafe pod Migawką.

W marcu naszym gościem będzie Arkadiusz Ławrywianiec.
Kilka słów o naszym gościu:
Urodził się w 1967 roku w Opolu.
Jest absolwentem opolskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Fotografią zajmuje od 1986 roku, kiedy to wykonał własnoręcznie pierwszą odbitkę. Od 1994 roku pracuje w Dzienniku Zachodnim jako fotoreporter.
Od 2009 roku uczy reportażu w Policealnej Szkole Fotograficznej „FOTOEDUKACJA”. Jest członkiem ZPAF. W 2011 i 2013 roku był stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury.
Swoje prace wystawiał m.in. w Muzeum Śląskim, Bibliotece Śląskiej, Galerii Szyb Wilson, Galerii Rondo Sztuki.

Nasz gość przygotował dla Was temat kolejnego migawkowego konkursu fotograficznego. W marcu wyjątkowo na czasie :)

Temat konkursu :”DZIEŃ KOBIET”
Jesteśmy bardzo ciekawi Waszego spojrzenia. Swoje prace w formie wydrukowanej przynieście na spotkanie w Cafe pod Migawką. Każdy uczestnik może zaprezentować jedno zdjęcie. Sugerowany rozmiar 20×30 cm by dobrze się oglądało :)

Na spotkanie zapraszamy  15-go marca 2014 o godzinie 10.00 w siedzibie Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, która znajduje się w pasażu przy Placu Stulecia czyli pod tzw. patelnią (ul. Warszawska 3/20).

Z pozdrowieniami

Zespół 4photo

Frames Factory 5

4photo w Frames Factory

0

 

 

O grupie 4photo pisze jeden z 10 najlepszych polskich magazynów internetowy Frames Factory !

Miesięcznik można pobrać i obejrzeć z: http://framesfactory.pl/wp-content/uploads/2014/02/ff5-14.pdf

Serdecznie zapraszamy do lektury !

 

info Frames Factory

Go to Top